Uluslararası Kalite Belgeleriyle Onaylı

İsveç’in ilk ve tek P-etiketli kalite belgesine sahip ( SITAC tarafından onaylanmış), suya dayanıklı ürünü olan Eternowall ayrıca Avrupa’da da ilk ve tek CE kalite belgesine sahip su geçirmeme özelliği olan duvar kağıdıdır. 

Bağımsız sertifika kuruluşu SP’nin onayından geçmiş olan Eternowall ayrıca İsveç Sigorta firmaları tarafından onaylanmış, İsveç'te % 100 su geçirmeme garantisi olan bir ürün olarak banyolarda kullanılması son kullanıcılara önerilmiştir. Eternowall ayrıca sektördeki denetim kuruluşu olan BKR: Byggkeramikrådet tarafından da onaylanmıştır.


 *CE Kalite Belgesi: CE kalite belgesine sahip olan ürünler, üreticinin Avrupa Birliğinin çevreyi koruma, sağlığa zarar vermeyen, tehlike arz etmeyen ürünler için belirlediği bir takım yükümlülükleri yerine getirmiş olan ürünlerdir.


*P-Etiketli Ürünler İsveç’te iç dekorasyonda kullanılan malzemeler için kullanılmasına onay verilmiş ürünlerdir. Kullanıldığı zaman hem sağlık açısından hem de çevreye duyarlılık açısından yükümlülükleri yerine getiren bu ürünler ayrıca yüksek dayanıklılığa sahip olup, bozulma, aşınma gibi tüketiciyi mağdur edecek durumları minimum seviyede yaşatan ürünlerdir.

*SP Sitac Avrupa ve İsveç’te inşaat sektöründe tüketicileri mağdur etmemek adına çalışan çok önemli bir belgelendirme kuruluşudur. İsveç hükümeti tarafından görevlendirilen SP Sitac, inşaat sektöründeki ürünler için Avruıpa Birliği Teknik Onaylama kurumu olan EOTA’nın kanunlarına gore hareket etmektedir.

*İsveç’te sigorta firmaları daha once banyolarda kullanılan ürünlerin duvarlarda yaşattığı sorunlar nedeniyle kendi bütçesinden karşılamak olduğu zararları göz önünde bulundurarak yeni bir uygulama başlatmıştır. İsveç’teki sigorta firmaları sadece kendilerinin onay verdiği ürünlerin kullanımı halinde o banyoda yaşanacak olan sorunların onarılması için garanti vermektedir. Nem beriyeri olarak rutubeti engelleyen Eternowall’un kullanımı banyolar için İsveç’teki sigorta firmaları tarafından onaylanmıştır.