Blog

VEILISH – Kumaş Görünümlü Cam Örtüsü

05/08/2021

Cam Yüzeylerde Kumaş Görüntüsü

Veilish cam yüzeylere uygulanan, kendinden yapışkanlı, kumaş görünümüne sahip dokunmuş polyester cam örtüsüdür. Ana renk olarak beyaz, vizon ve siyah renkleri bulunan Veilish’in üzerine aynı zamanda dijital baskı yapmak mümkündür. Tüm renklerine dijital baskı yapılabilen Veilish, duvarlara yapılan dijital baskılara tamamlayıcı olmakla birlikte mağaza vitrinlerinde, ofislerde, konutlarda, otellerin genel alanlarında birçok kullanım alanı sağlamaktadır. Dijital baskı yapılan Veilish’lerde baskı kalitesi çok yüksektir, duvar kağıdına dijital baskı netliği ile bire bir netliğe sahiptir. Tüm yüksek çözünürlüklü imajlar dijital baskıda kullanılabilmektedir.

Teknik Detaylar

Veilish yarı transparan özelliğe sahip bir üründür. Uygulandığı camda dışarıdan içeri bakılınca görüntüyü %50’den fazla kapatma özelliği bulunmaktadır. İçeriden dışarı bakıldığı zaman da görüntüyü %50’ye yakın kapatmaktadır. Kumaş dokusu sayesinde cam yüzeylerde oldukça sıcak bir görüntü oluşturan Veilish’in en açık rengi olan beyaz renginde bile bu kapatıcı özellik mevcuttur. Ürünler ultraviyole ışınlarına karşı dayanıklılığa sahiptir, PVC içermez ve uygulandığı iç mekanın ısısını düşürür. Beyaz renkli Veilish, iç mekanın ısısını 3,3 derece düşürmektedir. Dolayısıyla kış bahçelerinin tavanlarına ve villalar ile dubleks dairelerin özellikle çatı katlarında bulunan yamuk camlara “screen perde” mantığı ile uygulanabilir.

Temizlik, Kullanım, Uygulama Detayları

Birçok yüzeyde farklı kullanım olanağı sunan Veilish’in temizliği mikrofiber bezle yapılabilmektedir. Kimyasal malzemelerle temizliği mümkün olmayan ürünün uygulaması oldukça basittir. Folyo mantığı ile uygulanan Veilish’te yüzeyleri ve ürünü ıslatmaya gerek kalmadan, arka yapışkanını açıp cam yüzeye direkt olarak uygulama yapılabilmektedir. Ürünün ek yerleri üst üste bindirme yöntemi ile yapılmakta olup, ürün uygulandığı yerde ek yerini belli etmemektedir. Ürünlerin genişliği 137 cm’dir ve talebe göre metre olarak kesilip sunulmaktadır.